Chcete se zbavit stresu? Navštivte nejmenší městečko ve střední Evropě Rabštejn nad Střelou a uvidíte, jak to funguje. Z obce Potvorov pojedete do obce Žihle, která je od nás vzdálená asi 8 km po silnici. Zde si můžete doplnit zásoby potravin a v řeznictví u Procházků nebude pro vás vůbec jednoduché si vybrat tu pravou pochoutku. Poté projedete celou Žihlí kolem odbočky k Bábě a Dědkovi, proslulým obrovským kamenům. Mimo jiné jde o úžasnou uklidňující procházku lesem. Po silnici budete míjet odbočku Na sklárnu, kde se nachází lanové centrum. Zde se vyřádí především děti.

Dále projíždíte kolem zříceniny zámečku. Odbočkou do obce Poustky se dostanete k rybníku, kde se za krásného počasí můžete vykoupat. Pokračujete dál a už se vám otevírá pohled na pohádkový les a sjíždíte do rabštejnského království. A to ještě netušíte, co vás čeká na místní četnické stanici! Turistické informační centrum s kavárnou zde vzniklo v roce 2012 díky lidem, kteří se v Rabštejně cítí dobře a chtějí, aby i všichni návštěvníci měli ten samý pocit.

V útulném prostředí si můžete vybrat z několika druhů káv, čajů a nealkoholických nápojů, domácích limonád, moštů, horké čokolády či svařáku a přitom příjemně posedět. Nabízí zde kávu z malé rodinné pražírny Longberry z Kralup nad Vltavou a v sezoně skvělou zmrzlinu od firmy Ňam Ňam z Velké Dobré. Příjemně vás překvapí i točené chříčské točené pivo. Důležité je i to, že zde najdete zdarma informační materiály, mapy a průvodce o turistických cílech v blízkém okolí.

I sběratelé turistických známek, vizitek a pohledů zde najdou svůj cíl, ke kterému patří určitě i razítko. V infocentru se také nachází počítač připojený k internetu, který můžete využít. A zajímavostí je i to, že zde opravdu v první polovině dvacátého století četnická stanice sídlila. Sbíráte pidifrky, úžasné pohlednice? I ty zde najdete! Také zde najdete spoustu propagačních letáků o zajímavých turistických cílech v samotném Rabštejně, ale i v blízkém okolí.

Aktuální informace naleznete přímo na facebooku Četnické stanice.