Pokud k nám zavítáte, jistě oceníte naši nabídku kvalitních moravských vín, které si můžete večer vychutnat na naší zahradě nebo na krytých balkónech s krásným výhledem do okolí. Máme i některé limitované edice vín s motivy naší malebné vesničky Potvorova.

Samozřejmě i když nejste u nás ubytovaní můžete se pro víno také u nás zastavit.

matt-lamers-679346-unsplash

Mimo jiné máme aktuálně v nabídce:


img7159Rulandské šedé 0,75 moravské zemské víno 51/17 Kovacs morava

Charakter: Barva vína je rubínově červená. Nádherná elegantní vůně připomíná vůni lesních jahod a sušených švestek posypaných šupinkami hořké čokolády. Chuť je výrazná a extraktivní s tóny hořké čokolády a čerstvých švestek. Hrozny pro výrobu tohoto vína odpovídaly cukernatostí parametrům pro výrobu pozdního sběru.

 


img7104Modrý portugal 0,75 pozdní sběr 03/17 Kovacs tradiční

Charakter: Barva vína je tmavě červená s fialovým nádechem. Vůně je plná, s tóny černého rybízu a černého bezu, snoubící se s vůní hořké čokolády. Chuť je plná, extraktivní, tóny sušených švestek a hořké čokolády se doplňují s chutí přezrálých višní.

 


img7024

Rulandské modré 0,75 kabinetní víno Valtice 2017

Charakter: Víno má krásnou rubínovou barvu, příjemnou ovocnou vůni připomínající lesní plody a kořenitou, sametově jemnou chuť.

Kombinace s jídly: Doporučujeme k jemnějším úpravám zvěřiny a k jemným sýrům.

 


img7025Veltlínské zelené 0,75 Valtice

Charakter: Patří k hlavním odrůdám Jižní Moravy. Víno má světle žlutou barvu se zelenými reflexy. Vůně je jemně muškátová až kořenitě mandlová. Chuť je lahodná a plná.

Kombinace s jídly: Doporučujeme ke studeným mísám, k hovězímu masu a omáčkám.


img7024-3Rulandské modré 0,75 Valtice

Charakter: Toto víno charakterizuje květnatá vůně, připomínající vůni jádra peckovin a příjemná chuť s jemnou kyselinkou.

Kombinace s jídly: Doporučujeme k jemnějším úpravám zvěřiny a k jemným sýrům.


img7023Merlot 0,75 Valtice

Charakter: Víno má krásnou temně rudou barvu. Vůně je ovocná, s výraznými tóny zrálých třešní a višní, doplněná jemnou kořenitostí. V chuti je velmi hebké a sametové s harmonicky sladěnými tříslovinami a příjemnou kyselinkou.

Kombinace s jídly: Hodí se zejména k hovězímu a jehněčímu.


img6437Veltlínské zelené 0,75 moravské zemské víno Kovacs

Charakter: Barva vína je světle žlutá, nazlátlá. Vůně je příjemná, jemně kořeněná. Tóny zeleného pepře se prolínají s  vůní bílého grepu a kousky kandovaného ovoce. Chuť je plná, výrazná. Nabízí jemnou mineralitu, svěží kyselinku pomeranče a grepu, která víno krásně


img7017Tramín červený 0,75 Valtice

Charakter: Je to víno s jemným květinovým buketem, připomínající čajové růže. Chuť je příjemně rozložitá, extraktivní, kořenitá.

Kombinace s jídly: Doporučujeme k pečenému kuřecímu masu, k sýrům s modrou plísní i ke kozím sýrům.


img6865-2Muškát moravský 0,75 Valtice

Charakter: Víno je svěží s muškátově-květinovou vůní, doplněné harmonickou a elegantní chutí.

Kombinace s jídly: Víno doporučujeme k husím játrům a k jemným paštikám.