Přemýšlíte, kam se vydat na pěknou a zajímavou procházku? Vydejte se do města Žihle, které se nachází asi 5 km od nás, pokračujte po silnici do bývalého středověkého města Rabštejn nad Střelou a uvidíte, jak velice mile budete překvapeni. Nachází se totiž uprostřed lesů, nádherné přírody a břidlicových lomů. Břidlici zde uvidíte na každém kroku a uvědomíte si, jak ji naši předkové dokázali skvěle využít.

IMG_2701

Hned na začátku vás přivítá gotický most ze 14. století. Říká se, že je to 2. nejstarší dochovaný kamenný most v ČR.

IMG_2683

Za mostem se nachází Klub Hubert, kde je možné malé občerstvení. Po silnici do kopce narazíte na Četnickou stanici, v níž se nachází informační středisko a skvělá kavárna.

IMG_2719

Toto nejmenší městečko ve střední Evropě, co do počtu jeho obyvatel, vás určitě nezklame. Najdete zde zámek, kde již proběhly první rekonstrukce. Je možné si zde objednat i svatební obřad, anebo si zámek prohlédnout. Zámek je přístupný od úterý do neděle v pravidelných časových intervalech.

IMG_2742

Po kamenité cestě z kopce dolů se dostanete do údolí řeky Střely, na Ranči Havraní kámen, který nemůžete minout, jsou možné i vyjížďky na koních. Pokud si vyberete krásné počasí, tak i tento výlet podél řeky vás okouzlí nádhernou přírodní atmosférou.

IMG_2692