V Plzni se nachází unikátní zoologická zahrada spojená s botanickou. Tato kombinace zcela určitě nadchne každého milovníka fauny a flóry. Najdete zde mnoho unikátních zvířat z divoké přírody. Nosorižci, žirafy, lvy, velbloudi a tygři jsou pravděpodobně nejvyhledávanější. Určitě se pobavíte i s šimpanzi. Mimo to je zde ohromné množství druhů nejrůznějšího ptactva.

Společně s exotickými druhy mají své výběhy i zvířátka z našeho mírného pásu. Potkáte tu kozu, ovce, přes vydru až po ryby, které znáte z našich řek a rybníků.

Krásně vybudované podzemní chodby nebo japonské a asijské zahrady také stojí za návštěvu, vše v ceně jedné vstupenky. Při procházení zoo se také můžete kochat výhledem na krásnou Plzeň

Pokud projdete vše co můžete, lze přímo projít v horní části zoologické zahrady přímo do dinopaku, kde uvidíte monstra, která tu žila před mnoha milióny let. Vstup je za příplatek nebo již při vstupu do zoo lze zakoupit hromadnou vstupenku Mimo nepohyblivých modelů Vás zaujmou i robotické s doprovodným řevem.

Návštěvu zcela určitě doporučujeme. Celý den je co objevovat. Více se dozvíte přímo na oficiálních stránkách zoo Plzeň.