Chtěli byste navštívit nějaké muzeum, nenudit se a ještě zabavit i svoje děti?

Pak určitě navštivte Muzeum v Mariánské Týnici, asi 8 km od našeho ubytování. Pokud pojedete přes vesnici Bílov, Vysokou Libyni směrem na Kralovice, již z dálky uvidíte rozlehlou červenobílou stavbu s červenou střechou, která byla postavena v areálu bývalého cisterciáckého poutního místa. Zaparkovat můžete bez problémů na přilehlém parkovišti. Po vstupu do budovy si můžete vybrat z několika stálých expozic.

Nejen pro Vás, ale hlavně pro děti bude určitě zajímavá národopisná expozice, která je otevřena od roku 2010. Zde se podíváte do staré školy, seznámíte se se starými lidovými zvyky, dozvíte se spoustu zajímavého o včelařství, podíváte se do interiéru venkovského domu, do stodoly a prohlédnete si i různé zemědělské nářadí z dřívějších dob.

V prostorách kostela Zvěstování Panny Marie, který je součástí areálu Muzea a galerie severního Plzeňska, můžete obdivovat umění stavitele pana Jana Blažeje Santiniho z 18. století.

Pokud budete mít štěstí, můžete v Mariánské Týnici zahlédnout i nevěstu a ženicha, protože se zde odehrávají i svatební obřady.

Pokud toto Muzeum navštívíte, pak Vám bude po předložení platné vstupenky v Národně technickém muzeu v centru stavitelského dědictví v Plasích (článek zde) poskytnuta 20 % ní sleva. I tady si Vaše děti můžou vyzkoušet, jak se staví dům.

Sleva platí i naopak, pokud začnete v Muzeu v Plasích, pak i v Mariánské Týnici Vás rádi přivítají.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA