Jednou z nejstarších stavebních památek na Kralovicku je právě náš románský kostel sv. Mikuláše z 13. století. Pokud se u nás ubytujete, můžete si vychutnat pohled přímo z našeho apartmánu.

Podle pověsti měl kostel původně stát na východní straně nedaleké obce Sedlec, kde se dodnes říká „ Na Kostelíku“. Občané bílovští, sedlečtí a vysoko-libynští tam přinášeli vše potřebné na stavbu kostela, ale všechno stavivo, které tam přes den přinesli, vždy v noci zmizelo. Odnášel je prý krásný bílý kůň a ukládal je na místo, kde dnes kostel v Potvorově stojí.

V kostele se pravidelně každou neděli v 11.30 konají mše, kdy si můžete kostel prohlédnout a zakoupit si pohledy Potvorova a knižní publikace. Pokud přijedete na některou z kulturních akcí, které se konají přímo v kostele, určitě si odnesete nevšední zážitek.

V obci je založeno Občanské sdružení pro románský kostel v Potvorově, které se v současné době o kostel stará. Více informací, seznam koncertů a kulturních akcí můžete najít zde na jejich stránkách. Prohlídka kostela je možná také po dohodě s Římskokatolickou farností Kralovice.

DSC05713 - kopie