Pokud jste si o minulém prodlouženém víkendu udělali výlet do Plas, městečka na Severním Plzeňsku, určitě jste neprohloupili. Na letišti v Plasích jste mohli shlédnout různé ukázky leteckých akrobacií, vychutnat si atmosféru obřích strojů, které svou blízkostí uchvátily snad všechny generace. Nejen v tuto sobotu a neděli, ale i o víkendech po celou letní sezonu, se zde konají různé kulturní akce.

Na dobrý oběd můžete zajít do Restaurace U Rudolfa, nebo do Knížecího pivovaru. Prostory pivovaru na vás zapůsobí  svou originalitou. Krátké, ale výstižné slogany na stěnách Vás přenesou do dávné minulosti, ale i do minulosti vcelku nedávné, kdy ještě nebylo možné založit si svůj pivovar. Nejen dobové keramické vypínače, ale celý interiér pivovaru na Vás zanechá nevšední  dojem.

Můžete si zde vybrat z několika druhů piv a dobře se najíst. Domácí bezinková limonáda nebo limonáda z lesního ovoce ve džbánku přijde k chuti nejen dětem.  Na své si přijdou i sběratelé pivních etiket, magnetek a lahví, které si zde mohou zakoupit. Při pohledu z malé venkovní  terasy vás zaujmou protilehlé objekty hospodářského zázemí bývalého cisterciáckého opatství. Navštívit zde můžete Centrum stavitelského dědictví Plasy, jehož motto zní : Kdo zná, neničí.

quentin-dr-125010

Kategorie: Naše okolí