Ihned na úvod si určitě říkáte, že o vesničce Potvorov jste určitě ještě neslyšeli. Kde to může být? Žijí tam nějaké potvory?

Naše malebná vesnička se nachází na severním Plzeňsku, někde zhruba na polovině cesty z Prahy do Karlových Varů. Karlovarská dálnice se aktuálně dostavuje, a tak brzy bude cesta za námi ještě rychlejší.

Najdete u nás 2 plně vybavené apartmány a zahradu, kde najdete grily, bazén, posezení a také část určenou pro děti s trampolínou a houpačkami se skluzavkou.

Velkou výhodou je prostě ten klid, nejsme u žádné hlavní silnice, ani zde neprochází žádný důležitý tah. Každý den tu uslyšíte většinou maximálně ptáčky zpívat a občas něco kolem projede.

Sice tu nemáme vybudované přímo asfaltové cykloztezky, ale na silnici stejně moc aut nepotkáte, takže taková široká cykloztezka, kde občas jede auto. 🙂 Za zmíňku stojí určitě naučná stezka Cesta slovanských bohů, která je z části přírodou a z části po silnici. Na horském kole si ale určitě užijete naši přírodu, kde najdete mnoho lesních a polních cest. A to za to stojí.

V neposlední řadě nemíte vynechat nejmladší jezero v Česku a tím je Odlezelské jezero ihned pod Potvorovským kopcem. Je to národní přírodní památka a cesta k ní vede přes krásnou vyhlídku a pod jezerem najdete i menší vodopády.

Nemusíte být vyloženě milovníci historie, abyste nezaznamenali náš kostel již z 13. století. Je to pěkná památka na naše předky. Dokonce z jednoho našeho apartmánu na něj máte krásný výhled, a v noci, když je osvícen naladí pohled romantickou atmosféru.

A co týká těch potvor, naše rodina tu žije už po několik generací a nikdy jsme žádnou nepotkali 🙂

Tak přijeďte a přesvědčte se sami!